NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

< návrat zpět

2006


o festivale program fotovýstava sponzori tombola organizačný štáb


 Všetko sa to začalo niekedy začiatkom roku 2005, keď sa partia ôsmich nadšencov horských športov zišla na vrchole Zobora v Tríbečskom pohorí a založila občianske združenie Nitriansky horský spolok. Po roku plodnej spoločnej činnosti spočívajúcej najmä v spoznávaní slovenských, ale aj rakúskych, talianskych, francúzskych i ruských hôr sa členská základňa rozrástla a nazbierali sme i množstvo zážitkov a skúseností, o ktoré je dobré sa podeliť. Preto sme si v rámci jedného zimného skialpového víkendu "privlastnili" najbližšiu horskú chatu, pozvali pár známych a začali premietať a rozprávať zážitky... Po úspešnom klubovom premietaní o horách a cestovaní na Chate na Pohronskom Inovci vo februári tohto roku a po povzbudení Ústredia SVTS (Slovenský vysokohorský turistický spolok) sa Nitriansky horský spolok rozhodol organizovať regionálny festival SVTS - Vysoké hory Nitra. Termín bol po dohode s predstaviteľmi mesta určený na 11. 11. 2006 (sobota), 9:00 hod. Premietanie sa uskutoční vo veľkej sále Mestského úradu Nitra, Štefánikova tr. 60. Účasť v programe festivalu zatiaľ prisľúbili:
Dušan Myslivec z Nitry, ktorý predstaví svoju tohtoročnú akciu v Yosemitoch v USA, Peter Absolon z Nitry porozpráva o svojich zážitkoch z cesty po Mongolsku, Martin Gáblik zo Zvolena vyberie niečo zaujímavé zo svojho pôsobenia na osemtisícovkách, Patrik Egyud z Nitry, člen NHS, uvedie vysokohorskú expedíciu Kaukaz 2006, Peter Šperka z Vysokých Tatier predstaví expedíciu tatranských záchranárov - Broad Peak 2006, Jozef Opatovský z Trenčína zase porozpráva o výstupoch na peruánske šesťtisícovky, Viliam Zanický zo Žiliny uvedie video z Venezuely, kde sa oboznámime so Stolovými horami a Top vodopádom sveta, Juraj Pekárek z Kysuckého Nového Mesta predstaví sopky Južnej Ameriky, Honza Vesták z Prahy v premiére predstaví jeho úspešný výstup na Gasherbrum II, Dodo Kopold z Bratislavy uvedie svoje najkrajšie lezecké výstupy v najvyšších stenách sveta, Peter Juhás porozpráva a uvedie film z prostredia pod vodnou hladinou tatranských plies. Premietnutý bude aj film Pururambo z produkcie Pavla Barabáša.

Sprievodnou akciou bude výstava fotografií od rôznych autorov a hodnotná tombola. Kapacita festivalovej sály je cca 500-600 miest na sedenie, festival je vďaka sponzorom finančne zabezpečený tak, že vstup je voľný a my môžeme povedať: "Príďte na peknú sobotu do Nitry, všetci ste srdečne vítaní".

Ďakujeme Ústrediu SVTS za podporu a pomoc pri organizovaní festivalu.

Vedenie NHS