NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

VYSOKÉ HORY NITRA 2008 - III.ročník - 8.11.2008

Dňa 7.-8. novembra sa v sále MsÚ v Nitre, uskutočnil v poradí už tretí ročník festivalu "Vysoké hory Nitra". Festival venovaný premietaniu o horách a cestovaní otvoril primátor mesta Nitry Jozef Dvonč.

Prvý deň boli žiakom II. stupňa základných škôl premietnuté náučné filmy, ktoré boli spojené s prednáškou o ochrane prírody pracovníkmi CHKO Ponitrie. V sobotu, kedy sála už od ranných hodín praskala vo švíkoch, so svojimi prezentáciami z expedícií z rôznych častí sveta (z Islandu, Bolívie, Madagaskaru, Sibíre, Himalájí či Antarktídy), vystúpili viacerí hostia. Medzi najvýznamnejších patrili Dodo Kopold z Bratislavy, ktorý rozprával o svojich výstupoch na osemtisícové vrcholy v Karakorame a legenda slovenského horolezectva Zoltán Demján, ktorý divákov oboznámil so svojimi lezeckými začiatkami a s prvovýstupom južným pilierom na Dhaulagiri alpským štýlom v r. 1988 a na konci festivalu získal Cenu diváka. Tradične nechýbali ani filmy od vynikajúceho Pavla Barabáša. Nitru tento rok zastupovali Dušan Myslivec, Ivan Breský a Richard Nyéki.

Súčasťou festivalu bola aj fotovýstava rôznych autorov. Hlavným organizátorom festivalu bol Nitriansky horský spolok v spolupráci s mestom Nitra, správou CHKO Ponitrie a Slovenským vysokohorským turistickým spolkom. Generálnym sponzorom festivalu bola firma Dynamik a hlavným športovým sponzorom firma Alpha Sport Mammut. Okrem samotného programu bola veľkým lákadlom aj hodnotná tombola v podobe cien od ďalších sponzorov.

Už teraz sa tešíme na 4. ročník v r. 2009.                                      

 

                                                                                                          Váš NIHOS

 

 FOTO: Zoltán Ďurčovič, Michal Griesbach, Miroslav Kučera, Gašpar Fronc, Patrik Egyud   FOTOGALÉRIA K FESTIVALU

 

VŠETKO O FESTIVALE NÁJDETE TU

print Formát pre tisk

Komentáre rss


, - odpovedať

ahojte,musím sa priznať ,že som na takomto festivale bola prvý krát a mám z neho veľmi dobrý pocit a zážitok,som v turistike začiatočníčka,ale už teraz sa teším na další festival 1

, super odpovedať

bolo to super!!!!

, Festival bol super! odpovedať

Ahojte, tiez sa chcem podakovat celemu organizacnemu timu za dobre pripraveny festival aj po tretikrat. Uz teraz sa tesim na dalsi rocnik, tusim 7.11.2009 spominal Patrik. Vela sil a stedrych sponzorov!!! DAKUEJEME! 1

, - odpovedať

Ahojte, festival bol dobre zorganizovany a mal vysoku uroven, ale mala by som predsa len jeden zlepsovaci navrh :) - nebolo by od veci vzdy nejako uviest a predstavit publiku kazdeho hosta, ktory je pritomny a komentuje svoje fotky ci film. Takto sa len potme striedali ako na beziacom pase a poculi sme ich hlas, no nevideli sme ich. Myslim, ze taki vzacni hostia by si urcite zasluzili nejake privitanie v sale so zazatymi svetlami, skor nez odstartuju svoju prezentaciu a stratia sa v tme :). Inak skutocne nemam organizatorom co vycitat -dakujem, dobra praca!

, :) odpovedať

dobry napad to premietanie pre skolakov (to bolo v piatok ?)
a celkovo mam pocit, ze sa uroven tohto podujatia z roka na rok lepsi. drzim palce, nech v tomto trende vydrzite aj dalej!