NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Jarné čistenie Zobora - 19.4.2008

Už po druhý krát Nitriansky horský spolok zorganizoval v spolupráci so Správou CHKO Ponitrie a mestom Nitra jarné čistenie Zobora.

V sobotu ráno sa po mediálnej podpore z Nitrianskych novín stretlo pri Liečebnom ústave vyše sedemdesiat dobrovoľníkov. Po rozdelení pracovných pomôcok a trás mohli vyraziť do terénu. Osem brigádnikov vyčistilo aj okolie Žibrice a cestu zo sedla pod Žibricou po Zobor. Celkovo sa podarilo naplniť celý kontajner rôzneho, hlavne turistického odpadu. Zaujímavý bol nález časti ľudskej lebky na vrcholovej plošine pri drážovskom kostolíku. Privolaní policajti predpokladali, že pochádza z  pohrebiska, ktoré tu bolo v dávnej minulosti.

Po zaslúženom výkone sa všetci dobrovoľníci občerstvili v pripravenom stenovom bufete. S dodržiavaním pitného režimu nám pomohol pivovar  Heineken. Propagačné materiály o prírode Tríbeča a sprievodcu k náučnému chodníku Zoborské vrchy zabezpečila Správa CHKO Ponitrie.

Na záver akcie sme mohli skonštatovať, že sa veľmi vydarila a je potrebné v jej organizovaní ďalej pokračovať pretože nedisciplinovaných návštevníkov okolitej prírody je stále dosť. 

 

Foto: Patrik Egyud, Peter Lakata   FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

print Formát pre tisk

Komentáre rss


, moj pohlad :o) odpovedať

http://radovanbalaz.blog.sme.sk/c/144975/K-jari-patri-upratovanie-I-prirody.html