NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Kronika

1. výročie založenia NHS - 19.5.2006

V piatok 19. mája 2006 sme zorganizovali na krásnej zelenej lúke pod Zoborom oslavu 1. výročia založenia NHS. Na tomto mieste sme sa mohli stretnúť vďaka Petrovi Meňhartovi.

V podvečerných hodinách sa začali postupne schádzať členovia a priaznivci NHS. Zišlo sa nás tam 20 ľudí. Ešte za svetla sa založil ohník a viacerí si opekali slaninku, špekačky a iné dobroty. Pri západe slnka predseda Patrik a podpredseda Martin spoločne otvorili fľašu šampanského a predniesli prípitok, v ktorom vyslovili radosť nad doterajšími aktivitami spolku a do ďalšej činnosti zaželali všetko najlepšie.

Všetci sme sa tu príjemne cítili, opekali si a spoločne sa rozprávali o svojich zážitkoch a plánovaných akciách. Patrik s Katkou prekvapili zúčastnených zverejnením písanej kroniky, ktorá bola dovtedy utajovaná. Na radosť všetkých sa hneď pokrstila tokajským vínom, ktoré priniesol Peter Lakata. Niektorí si ju stihli prelistovať, iní aj niečo prečítať. Celkovo sa všetkým veľmi páčila. Ocenili vynaloženú námahu, ktorú pri jej tvorbe tvorcovia vynaložili.

Ako sa postupne stmievalo a na oblohe vychádzali prvé hviezdy, zábava sa rozprúdila. „Primáš NHS band" Miroslav Kučera prehral najprv svoj osvedčený repertoár od ľudoviek cez skvelých Nedvědov, trampských songov až po skvelé „vypaľovačky" a latinské piesne. Nebol problém zahrať ani nič na želanie.

Všetci sme sa zhromaždili okolo ohniska, pretože sa už zozimilo. Ja „šikuľka" som sa v snahe zohriať sa čo najviac prisúvala k zdroju tepla čo najbližšie. Moja stolička bola však dosť nestabilná, a tak som sa vyrútila rovno na okraj ohniska. Veľa nechýbalo a moje dlhé vlasy by boli nenávratne preč. Našťastie duchaplní speváci ihneď priskočili a tak si to odniesla iba moja bunda...

S pribúdajúcim časom ľudia postupne odchádzali, až zostali iba skalní: Miroslav, Peter Meňhart, Marek, Gašpar a Danka. Tí neskoro po polnoci vyšli lesom na vrchol Pyramídy, odkiaľ ich za brieždenia zviedol Gašpar skalnou cestou dolu. Naspäť na lúku prišli už za svetla a rozišli sa unavení spať domov.

Táto akcia umožnila stretnúť sa rôznym ľuďom, ktorých spája spoločná vášeň a tou sú hory. Myslím, že všetkým sa tu veľmi páčilo a tešia sa i na iné organizované činnosti a stretnutia NHS.

Text: Katka Kollárová
Foto: Gašpar Fronc, Peter Meňhart, Patrik Egyud - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.