NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Kronika

Prechod hrebeňa Nízkych Tatier - 6.-7.5.2006

Cez víkend 6.-7.5.2006 organizovalo Ústredie SVTS 4.ročník prechodu Nízkych Tatier. Celý pochod začal na Donovaloch, kde sa nás stretlo okolo 30 ľudí, z toho nihosákov bolo päť.

Naša skupinka už v piatok dorazila do Vlkanovej, kde sme nocovali. Hneď po našom príchode na Donovaly sme všetci spoločne vyrazili smer Kozie chrbty. V závislosti na rýchlosti chôdze sa vytvorili skupinky, ktoré sa na určitých miestach čakali.

Počasie doobeda ešte ako tak ušlo. V Hriadeľskom sedle sme si vychutnávali slniečko, ale poobede od vrcholu Veľkej Chochuľe sa počasie nepriaznivo zmenilo. Na hrebeni poriadne fúkalo a postupne sa pridal i dážď. Čím viac sme sa blížili k cieľu prvej etapy, tým viac pribúdalo ťažkého a mokrého snehu. V úplnom nečase sme podvečer prišli celkom premočení a unavení do útulne Ďurková pod Chabencom, kde sme prenocovali. V príjemnom a suchom prostredí, hoci natlačení sme sa spoločne rozprávali do neskorého večera.

Ráno sa počasie ešte viac zhoršilo. Do takého nečasu sme vyrazili smerom na Chopok. Na hrebeni bola hmla, snežilo a nič nepripomínalo, že by bola jar. Okolo obeda sme dorazili na Kamennú chatu na Chopku, kde sa občerstvili a oddýchli si. Všetci sme tu predčasne ukončili pochod. Väčšina sa vydala zostupovať na sever do Jasnej, no my sme zbehli už po slnkom zaliatej zjazdovke na Kosodrevinu a odtiaľ lanovkou na Srdiečko a autobusom až do Banskej Bystrice, kde sme mali auto.

Účastníci prechodu: Martin Boltižiar, Katka Kollárová, Patrik Egyud, Zoltán Ďurčovič, Andrej Zaujec

Text: Katka Kollárová
Foto: Zoltán Ďurčovič, Patrik Egyud - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss

Meno
Predmet
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  viac >

Neboli pridané žiadne komentáre.