NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

Presunutý 15. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 09.04.2022 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Kronika

Skialp víkend vo Vysokých Tatrách - 7.- 9.4.2006

Cez víkend 7.- 9.4.2006 sme štyria členovia NHS uskutočnili krásne skialpové túry v lokalite studených dolín vo Vysokých Tatrách. V piatok večer sme šľapali z Hrebienka na Zamkovského Chatu, kde sme vďaka konexiám Petra Meňharta mali vybavené prominentné ubytovanie.

V sobotu sme sa prebudili do nádherného slnečného dňa a vyrazili sme Malou Studenou dolinou na Téryho chatu. Cestou nás obiehali pretekári a zdalo sa nám, že pri ich tempe stojíme. Po krátkej prestávke na chate sme vyšľapali do Priečneho sedla (2352 m), kde sme obdivovali jedinečné tatranské štíty. Nasledoval dlhý zjazd na Zbojnícku chatu. Tu sme si dali obednú prestávku spojenú s opaľovaním sa na terase. Po ťažkom zjazde žľabom Výtok sme zlyžovali až k Reinerovej chate. Tam sme sa zaujímavo porozprávali s milým chatárom pánom Petrasom. Nasledovalo krátke stúpanie na Zamkovského chatu. V nedeľu sme traverzom prišli na Skalnaté pleso, avšak miesto lyžovania v Lomnickom sedle sme stáli v neuveriteľne dlhom rade. Peter si miesto státia vyšľapal Francúzsku muldu. My ostatní sme lyžovanie vymenili za adrenalínový zjazd Filmárskym žľabom do Malej Studenej doliny. Na chate sme sa stretli, pobalili a išli spokojní a unavení späť domov.

Účastníci akcie: Peter Meňhart, Martin Boltižiar, Katka Kollárová, Patrik Egyud

Text: Katka Kollárová
Foto: Patrik Egyud - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss

Meno
Predmet
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  viac >

Neboli pridané žiadne komentáre.