NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

POZVÁNKA - Kurz základov vysokohorskej turistiky - letná časť - 28.-29.5.2022

Nitriansky horský spolok Vás pozýva na letný kurz základov vysokohorskej turistiky pre deti aj dospelých, ktorý sa bude konať na skalách Studeného hradu v termíne 28.-29.5. 2022 (so-ne). Kurz je určený pre všetkých záujemcov, ktorí sa chcú naučiť bezpečne sa pohybovať v letnom vysokohorskom teréne.

Ako zdokonaľovací kurz je určený pre tých, ktorí takýto kurz absolvovali a chcú si svoje teoretické aj praktické vedomosti zopakovať a zdokonaliť. Kurz je prvým stupňom pred zimným a ľadovcovým kurzom. Účastníci po úspešnom absolvovaní kurzu dostanú „Osvedčenie o absolvovaní letného kurzu VhT" (členovia SVTS lepiacu známku do preukazu) na základe, ktorého budú môcť absolvovať VhT túru mimo značeného chodníka vo Vysokých Tatrách s inštruktorom VhT. Priebeh kurzu bude zabezpečovať tým inštruktorov VhT z Nihosu.
Miesto: Studený hrad (400 m.n.m.), Jelenec - Remitáž, pohorie Tribeč, okr. Nitra, večerné teoretické prednášky v priestoroch ubytovania
Termín: 28. - 29. máj 2022
Ubytovanie: stan, žďárák, širák v Chatovej oblasti Pod Gýmešom, WC k dispozícii, 5 EUR/os/noc (možné už od piatka)
Stravovanie: Z vlastných zásob, vrátane vody, (množstvo individuálne podľa hladoša) na vlastných ohrievadlách (varič, táborák). Odporúčame termosku s teplým čajom a ďalšími vhodnými prísadami. Možnosť využiť občerstvenie v chatovom bufete.
Doprava a prístup: Autom do Jelenca, časť Remitáž (Chatová oblasť Pod Gýmešom), parkovanie v areáli, Autobusom do obce Jelenec a odtiaľ po modrej značke cca 2,5 km do chatovej oblasti Pod Gýmešom. Odtiaľ pešo pod skaly cca 25 min. Odchod od Chatovej oblasti Pod Gýmešom o 8:15 hod. Peší prístup je možný aj z ostatných smerov - samostatne podľa mapy.
Otvorenie: sobota - 9:00 - skaly Studený hrad
Ukončenie: nedeľa - do 13:00

Deti: Účasť detí možná len v sprievode dospelej osoby!

Výstroj: Turistická, s príslušenstvom na bivak v horách a prípravu jedla v bivaku, lekárnička, čelovka
Výzbroj: Výzbroj je povinná. Bez nej nebudú môcť účastníci absolvovať výcvik !
· horolezecký úväzok - sedací + hrudný· 1 plochá nezošitá slučka cca 2m. na spojenie hrudného a sedacieho úväzku· min. 2 ks karabína horolezecká s poistkou, 1 ks HMS karabína· zlaňovacia osma, alebo iné podobné zariadenie· min. 2 ks prusík 3 m priemeru 5 mm· plochá slučka· prilba· absorbér pádu na feraty (nepovinné, ale kto má, hodí sa mu)• výzbroj je možné zapožičať si na mieste zo spolkových materiálov (nahlásenie vopred na patrick.egyud@gmail.com)

Poplatok: 20,- EUR (10,-EUR pre členov NHS, SVTS)

Informácie a nahlásenie svojej účasti (NUTNÉ!) : Gašpar Fronc, +421 903 570 312 , e-mail: gafro@ksnr.sk

print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.