NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Jarné čistenie Zobora - VI.ročník - 21.4.2012

V sobotu 21. apríla 2012 sa uskutočnil v poradí už šiesty ročník tradičného Jarného čistenia Zobora (JČZ), tentoraz realizovaný s finančnou podporou Nadačného fondu Tesco pre zdravšie mestá v nadácii Pontis. Zorganizoval ho Nitriansky horský spolok v spolupráci s mestom Nitra a Správou CHKO Ponitrie.

Akcie sa zúčastnilo približne 120 dobrovoľníkov, ktorí počas predpoludnia vyčistili turistické chodníky v Zoborských vrchoch a podieľali sa tiež na likvidácii čiernych skládok v prírodnej rezervácii Lupka a nad mestskou časťou Dražovce. Výsledkom práce dobrovoľníkov boli skoro tri veľkokapacitné kontajnery plné odpadu rôzneho druhu, čo predstavovalo spolu 3,13 ton odpadu. Môžeme skonštatovať, že sa potvrdila skutočnosť z minulého roka, keď sa vyzbieralo menej odpadu v okolí turistických chodníkov a väčšiu časť tvoril odpad z nelegálnych skládok, ktoré sú veľkým pretrvávajúcim problémom. 

 

JČZ 2012 finančne podporil Nadačný fond Tesco pre zdravšie mestá v Nadácii Pontis. Sme radi, že toto tradičné podujatie zaujalo odborníkov a hodnotiteľov v rámci grantového programu, ktorého cieľom je pomôcť životnému prostrediu v mestách s dôrazom na aktívne zapojenie komunity pri realizácii projektu a trvalo udržateľný rozvoj životného prostredia. A samozrejme, že sme vďační za túto podporu.

Nitriansky horský spolok ako hlavný organizátor ďakuje všetkým účastníkom JČZ 2012 za aktívnu pomoc pri zbere odpadu z našej prírody. Ceníme si účasť ľudí, ktorých oslovila myšlienka akcie a zapojili sa do nej vo svojom voľnom čase.

Veríme, že verejnosť bude mať v budúcnosti väčšiu úctu k prírode, že v rámci JČZ opäť prídu dobrovoľníci v hojnom počte pomôcť prírode nad Nitrou. Nech môžeme stále objavovať jedinečné miesta a zaujímavé zákutia, ktoré v sebe skrýva.

 

Viac informácií o priebehu a výsledkoch JČZ 2012 sa dozviete vo fotoreportáži PR manažéra akcie Radovana Baláža.

 

Na túto akciu zavítali ako obvykle i novinári, ktorí sprostredkovali informácie o jej konaní širokej verejnosti. Viac o JČZ 2012 sa môžete dozvedieť i vy, napr. v reportáži televízie Nitrička, v článku portálu Nitra24.sk, príp. základné informácie nájdete v správe na portáli Webnoviny.sk.

NIHOS

 

Foto: Peter Michalík, Katka Egyudová   FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.