NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Kurz inštruktorov a cvičiteľov VHT - letná časť - 18.-22.8.2011

V dňoch 18.-22.8.2011 sa členovia nášho klubu Juraj Turan, Miroslav Michel, Roberto Kollár a Miroslav Kučera zúčastnili letnej časti kurzu cvičiteľov a inštruktorov vysokohorskej turistiky vo Vysokých Tatrách. Základný tábor spolu s náčelníkmi zo SVTS a ostatnými osadníkmi sme opäť, rovnako ako počas zimnej časti, rozložili na Zamkovského chate.

Počas piatich teplých slnečných dní bez zrážok sme si stihli podriemať na viacerých zaujímavých prednáškach, zauzliť (aj rozuzliť) uzly na všetky možné spôsoby, pooškierať vzácnu tatranskú žulu kovovými cindrlátkami a na dôkaz tvrdej práce počas kurzu si domov doniesť aj niekoľko nepekných mozoľov, ktoré sme nadobudli pri urputnom ťahaní lana pri nácviku záchrany. Inštruktori - členovia metodickej komisie sa s nami moc nemaznali, ale cenné vedomosti od nich získané stáli zato.

Aby sa kurzisti náhodou nesťažovali na nedostatok aktivít, stihli sa absolvovať aj túry - Inštruktori viedli výstup na Prostredný hrot, hrebeňovku Ľadových štítov jedna partia vyrazila . Odohrali sa za ideálneho slnečného bezveterného počasia, ktorého bol v Tatrách tento rok akútny nedostatok.

Ak to všetko podčiarkneme veselou partiou a príjemnými večermi pri gitarke, tak ani záverečný pondelkový skúškový deň, pri ktorom sa viacerí stihli poriadne zapotiť (a to nie len kvôli teplote okolitého vzduchu či sporo odetým turistkám), nemôže zmeniť fakt, že tento kurz bol naozaj príjemne stráveným časom v našich obľúbených veľhorách.

NIHOS vďaka tomuto kurzu získal ďalšieho inštruktora (Roberto) a troch nádejných cvičiteľov. Hm, veru to nebol taký „eierkoňačik", ako kurzy základov VHT organizované regionálnymi klubmi... vďaka Vám, Janko Šimon, Peťo Kalenský, Jožko Opatovský, Mišo Juríček a... bol tam aj Peter Kosťo Kostelanský .

 

Text: Mirko Kučera

Foto: Peter Kalenský  FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.