NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Mikulášska túra v Tríbeči - 6.12.2009

V nedeľu ráno na sviatok Sv. Mikuláša sa nás v Kostoľanoch pod Tríbečom zišlo 16 nadšencov pohybu v prírode za akéhokoľvek počasia, ktoré tento krát nebolo práve najmilšie. Hmla na kopcoch nedovoľovala žiadne výhľady a bolo poriadne sychravo.

Zo stredu dediny sme prešli okolo románskeho kostolíka popod vinohrady, kde sme opustili značený chodník a ďalej sme pokračovali šírim lesom až na vrchol Malého Lysca (492 m).

Po malom občerstvení sme pokračovali po hrebeni na hlavný cieľ túry - Veľký Lysec (547 m). Za jasného počasia by sme odtiaľto mali úžasné výhľady na takmer celé pohorie Tríbeč. Hustá hmla nám však dovolila chvíľkami len obmedzené pohľady na najbližší kopec, ktorý bol zároveň naším ďalším cieľom. Pod vrcholom Veľkého Lysca sme sa na chvíľu zastavili pri skromnej turistickej útulni, kde sa pohodlne vyspia traja turisti. Mirko Kučera túto chvíľu využil na krátke lezenie po skalách, ktoré v lete poskytujú príjemné cvičné lezenie. Ďalej sme pokračovali po hrebeni cez sedlo pod Lyscom až na najvyšší bod našej túry - Ploskú (576 m). Tu sme zjedli posledné zásoby jedla a pokračovali strmým zostupom najkratšou cestou naspäť do dediny a ukončili tým príjemný okruh bočného hrebeňa pohoria Tríbeč.

 

Foto: Patrik Egyud, Peter Michalík  FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.