NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

VYSOKÉ HORY NITRA 2009 - IV.ročník - 7.11.2009

Dňa 6.-7. novembra 2009 sa v sále MsÚ v Nitre, uskutočnil v poradí už štvrtý ročník festivalu "Vysoké hory Nitra". Festival venovaný premietaniu o horách a cestovaní otvoril primátor mesta Nitry Jozef Dvonč.

Prvý deň boli žiakom II. stupňa základných škôl premietnuté náučné filmy, ktoré boli spojené s prednáškou o ochrane prírody pracovníkmi CHKO Ponitrie. V sobotu, kedy sála už od ranných hodín praskala vo švíkoch, so svojimi prezentáciami z expedícií z rôznych častí sveta (z Ománu, Nového Zélandu, Indie, Tatier, Himalájí či Kamčatky), vystúpili viacerí hostia. Medzi najvýznamnejších patrili Vladimír Linek z Bratislavy, ktorý rozprával o svojom živote vo vertikále a fotograf Dušan Knap z Piešťan, ktorý divákom predstavil svoje dobrodružstvo na Kamčatke. Tradične nechýbali ani filmy od vynikajúceho Pavla Barabáša. Nitru tento rok zastupovali Dušan Myslivec, Marin Kretter, Tomáš Rigóci a Richard Nyéki. V ankete Cena diváka zvíťazil Viktor Beránek, chatár z chaty pod Rysmi, s filmom o tatranských nosičoch 355 dní nad oblakmi.

Súčasťou festivalu bola aj fotovýstava rôznych autorov. Hlavným organizátorom festivalu bol Nitriansky horský spolok v spolupráci s mestom Nitra, správou CHKO Ponitrie a Slovenským vysokohorským turistickým spolkom. Generálnym sponzorom festivalu bola firma Dynamik Trading s.r.o. a hlavným športovým sponzorom firma Alpha Sport Mammut. Okrem samotného programu bola veľkým lákadlom aj hodnotná tombola v podobe cien od ďalších sponzorov.

Už teraz sa tešíme na 5. ročník v r. 2010.

                                                                                                           Váš NIHOS

 

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU (autori: Peter Lakata, Zoltán Ďurčovič, Michal Griesbach, Vladimír Moravčík)

print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.