Zdroj: http://www.nihos.sk/cms/index.php?a=46  •  Vydané: 8.9.2008 8:19  •  Autor: Webmaster

Skialp víkend NHS - 3.-5.3.2006

V dňoch 3.-5.3.2006 sa uskutočnila ďalšia z akcií NHS, ktorá bola zároveň zverejnená v kalendári SVTS. Konala sa na chate Kosodrevina pod Chopkom v Nízkych Tatrách. Na chatu sme dorazili vo viacerých etapách.

Peter Mesároš dorazil už ráno, kým ďalší traja sme šľapali až za svitu čeloviek, ešte neskôr prišli štyria a posledná účastníčka Ema vyšľapala na chatu až ďalší deň ráno. Keď sme sa vychystali vyrazili sme smerom na Kamennú chatu na Chopku. Počasie nám cestou neprialo. Fúkal silný vietor, snežilo a po slniečku ani stopy. Našťastie chutný obed sme si už vychutnávali priamo v chate. Posilnení jedlom sme ďalej šľapali smerom po hrebeni na Ďumbier až po Široký žľab, ktorým sme zlyžovali nadol k Srdiečku. Niektorí z nás ešte lyžovali, iní si dali ešte raz do tela „Kosku". Stretli sme sa v miestnej vykúrenej krčmičke na stanici lanovky, kde sme ochutnali miestne špeciality. Hoci v nedeľu nám počasie taktiež nevyšlo, užívali sme si super lyžovačku na južných svahoch Chopku v polmetrovom prašane. Vylyžovali sme sa až-až a na záver sme sa stretli opäť na Kamennej chate. Poďakovanie za zorganizovanie tohto podujatia patrí Petrovi Mesárošovi, ktorý zabezpečil ubytovanie a viedol nás na skialpovej túre.

Účastníci stretnutia: Peter Mesároš, Katka Kollárová, Andrej Zaujec, Patrik Egyud, Ema Kresanová, Adela Galádová, Juraj Velebír, Martina Prieselová, Daniel Priesel

Text: Katka Kollárová
Foto: Andrej Zaujec - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU